Instant Access to Thousands of Worksheets.png
 

 

When it comes to teaching and educating, you need everything at your disposal.

But let’s be honest here, you’ve probably been searching all over the internet, trying to find the printables you need for your lessons, and you're spending more time and money trying to "piece" everything together.

Wouldn't it be nice to log into one site and have thousands of resources you need at your disposal?

No more buying individual units each month. That $5 here and there adds up quick- I know because I've done it.

 

Spend more time teaching and less time searching.


 

I have created thousands of worksheets (you can see some of them in my TPT store and it would cost $1000+ if you were to just buy them alone.

They will all be included in the access membership!


Before I go any further, I'd like to introduce myself.

I'm a wife, mom of 4, and teacher. Since I am homeschooling three different grade levels now, I do not have the time (or energy) to search the Internet or Pinterest looking for the right materials. I just want to print, plan, and teach. So I have decided to create a membership resource library of all of my high-quality teaching materials.

Everything I’ve created from my 10 years of teaching

...I’ve put inside this membership.


 

ALL ACCESS MEMBERSHIP

Buy Lifetime Access for $97

 
 

Stop paying for individual resources! Get all the resources you need in one place!

 

What else?

Weekly Updates- the site will be continuously updated with worksheets, printables, and activities

Unlimited Access- download what you need & want

Multiple Grade Levels- have a student/child who is advanced or needs review? Don't worry, you have access to prek-5th grade material

More than worksheets- educational videos, teaching tips, and more

 

Sneak Peek at (a small sample) of what's Included:

minibooks.png
ela.png
inb.png
math.png

Buy Now

 
 

FAQs

Q: Who is this membership for?

A: Teachers who want lessons, worksheets, and activities all in one place. Homeschooling parents who don't have time to search the Internet looking for the right resources.

Q: Why should I buy this?

A: If you want to save time, and money then this membership is for you

Q: Can't I find this material for free?

A: Although you can find some educational printables for free (I even have some), for more comprehensive and complete information you will always pay for the teacher's time and effort!

Q: What will I get when I purchase?

A: You will receive a certificate as a founding member. Once the site is active, you will receive an email to complete your log-in details. In June, you will have full access to all of the materials! Please be sure to use the best email at purchase so that way your information will go to the right place.

Q: What grade levels will this cover?

A: Preschool through 5th grade! Great for multiple children, and multiple grade levels!

Q: When will this membership site be active?

A: I am finalizing the site and it will launch on June 15th, 2018. At launch it will be the regular price of $60/year (billed annually) or $149 for lifetime access.

Q: Are there any refunds?

A: Due to the digital nature of this product, all purchases are final.

Q: I have a different question.

A: That's not a question ;). Email me at mommymyteacher (at) gmail.com and I will get back to you.


Lock in your low price now!

LIFETIME ACCESS TO THOUSANDS OF WORKSHEETS, PRINTABLES, & LESSONS FOR ONLY $97!

 
 

Pre-Launch Enrollment closes at 11:00 PM Eastern on May 4, 2018